czwartek, 26 stycznia 2017

Horoskop nr 1 GENNAIO 2017

Od samego początku najchętniej uczyłam się włoskiego czytając - a raczej starając się czytać - gazetki reklamowe lokalnej sieci supermarketów. Były gratis i można było po nich pisać i robić notatki do woli, a do tego używany w nich język i słownictwo były zawsze ładne, poprawne i nie za trudne. Było wiele artykułów, mogłam sobie przebierać i wybierać na co tam akurat miałam ochotę. Zaczynałam zawsze od horoskopu :) Teraz myślę, że nie był to najlepszy wybór - tych parę słów nie zawsze ma wielki sens, czasami konstrukcja gramatyczna jest wątpliwa, czasami stosowane są dziwne porównania lub przenośnie.

Poniżej znajdziecie stronę z horoskopem z najnowszego numeru, styczeń - luty 2017. Moje tłumaczenie powinno pomóc w zrozumieniu trudniejszych słów, jeżeli macie jakieś wątpliwości czy pytania - piszcie w komentarzach.


KOZIOROŻEC (pomyłka, powinny być RYBY!)
20 lutego - 20 marca
Nowy rok pełen uznań, zwłaszcza w sferze zawodowej, w której odniesiecie zasłużony sukces. Równowaga, którą uda wam się uzyskać da wam możliwość lepszego wyrażenia waszych uczuć

WODNIK
21 stycznia - 19 lutego
Świetny moment aby dotrzymać słowa danym sobie obietnicom. Wybierzecie ten właściwszy i zdrowszy styl życia. Poświęcicie więcej czasu i energii waszemu dobrostanowi. Być może odnawiając kartę wstępu do siłowni...

BARAN
21 marca - 20 kwietnia
Nowy rok zaczyna się bilansem dotyczącym waszej sfery emocjonalnej. Zadacie sobie parę pytań o przyszłość waszego związku, a wynik zależeć będzie od tego, na ile uda wam się zrozumieć potrzeby partnera. Tak ogółem zaś mówiąc - starajcie się zrelaksować.

BYK
21 kwietnia - 20 maja
Intensywne i pełne słodyczy momenty dla tych, którzy mają parę. Uda wam się zrozumieć ile wasz partner dla was znaczy. Dobra komunikacja w środowisku zawodowym, gdzie zostaniecie wzięci pod uwagę dzięki temu co sobą prezentujecie i co możecie od siebie dać.

BLIŹNIĘTA
21 maja - 20 czerwca
W tym pierwszym miesiącu roku będziecie musieli szukać równowagi pomiędzy życiem prywatnym a towarzyskim a nie będzie łatwo z powodu wielu obowiązków. Ustalcie priorytety i spróbujcie zorganizować się jak najlepiej: uda wam się załatwić wszystko.

RAK
21 czerwca - 22 lipca
Będziecie uprzywilejowani w snuciu nowych kooperacji. To moment wielkich przemian zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Starajcie się tylko nie zmęczyć za bardzo, a więc poświęćcie trochę czasu także samym sobie.

LEW
23 lipca - 23 sierpnia
Nowy rok rozpoczyna się burzliwie: będziecie musieli starać się zorganizować jak najlepiej wszystkie te rzeczy, które zaplanowaliście zrobić bez utraty nerwów. Uda wam się zrealizować wszystko i zostaniecie wynagrodzeni olbrzymią satysfakcją.

PANNA
24 sierpnia - 22 września
Otwarty stan umysłu, który utrzymujecie ostatnio pomoże wam łatwiej znaleźć nowe i interesujące strategie w sferze zawodowej. Szacunek, który zyskacie da wam siłę aby pozytywnie patrzeć w przyszłość.

WAGA
23 września - 22 października
Styczeń zmusi was do zrobienia porządków. Poukładacie sobie parę rzeczy w was samych i w ten sposób poczujecie się w zgodzie z waszymi oczekiwaniami. Nie bądźcie jednak zbyt krytyczni i patrzcie naprzód z optymizmem, gdyż wszystko pójdzie jak najlepiej.

SKORPION
23 października- 22 listopada
Jesteście w fazie odnowy. Czy to skutek Nowego Roku czy też szczególny moment w waszym życiu? Odpowiedź jest w was samych i nie da na siebie czekać. To świetny moment na miłość i kto jej jeszcze nie znalazł znajdzie ją wkrótce.

STRZELEC
23 listopada - 21 grudnia
Poczujecie się szczególnie natchnieni we wszystkim tym, co chcelibyście rozpocząć. Dobra energia nie pozwoli wam odczuwać zmęczenia i będziecie punktem odniesienia dla całej waszej rodziny, która zwłaszcza w tym okresie będzie o was pamiętać.

RYBY
20 lutego - 20 marca
(pomyłka, powinien być KOZIOROŻEC: 22 grudnia - 20 stycznia)
Szukać będziecie sedna rzeczy i znajdziecie je jako pierwsi. Niezwykła szybkość myśli uczyni was błyskotliwymi i pełnymi pomysłów. Wszyscy wasi bliscy będą brali was za przykład a partner sprawi, że poczujecie się ważni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz